Anna Błach

adwokat
radca prawny

Codziennie w swojej pracy zawodowej zajmuję się sprawami spadkowymi. Prowadziłam setki spraw sądowych. Dlatego też postanowiłam napisać tutaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej stawiają klienci w mojej kancelarii. Nie zawsze radzą sobie oni z prawem. Bo choć każdy z nich ma prawo do szczęścia, lecz nie każdy ma szczęście do prawa. Jednak na pewno mieli oni szczęście, że trafili do mojej kancelarii.
[Więcej >>>]

O blogu

Witam Cię serdecznie na moim blogu poświęconym sprawom spadkowym! Skoro zajrzałeś na mój blog to znaczy, że masz problem ze spadkiem. Możliwe, że tutaj uda Ci się go rozwiązać.

Myślę, że znajdziesz tu wiele informacji na temat tego jak złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, co to jest testament, czy należy Ci się zachowek i jak odrzucić spadek oraz wiele innych (zajrzyj do Spisu Treści).

Zdecydowałam się na pisanie bloga o sprawach spadkowych, bo w mojej kancelarii często zajmuję się takimi sprawami. Codziennie rozmawiam  z klientami mającymi problemy spadkowe, którzy nie wiedzą jak je rozwiązać.

I właśnie na bazie problemów spadkowych
moich klientów powstał właśnie ten blog

Piszę tutaj o sprawach, które najczęściej pojawiają się w mojej praktyce zawodowej. Jeśli zatem sam nie masz jakiegoś kłopotu natury prawnej to możesz sprawdzić jakiego typu problemy mają inni. A to też jest przecież ciekawe…

Co więcej ludzie boją się sądu, nie wiedzą jak się maja zachować na sali sądowej, nie rozumieją co mówi do nich sędzia, nie wiedzą w jaki sposób mogą prawidłowo zażądać od sądu wykonania niezbędnych czynności.

Pamiętaj o tym co już  100 lat temu powiedział pisarz George Bernard Shaw – jeśli oddasz swoje prawo w ręce sędziów, rychło znajdziesz się bez prawa.

Staram się pisać o prawie w sposób prosty

Bowiem adwokaci często używają języka prawniczego, który utrudnia zrozumienie i tak już wystarczająco skomplikowanych zagadnień. W moim blogu staram się o prawie mówić zwyczajnie.

Trudno nie zauważyć, że ilość spraw spadkowych  w ostatnich latach wzrosła. Tymczasem w dzisiejszych realiach niezwykle sformalizowanego postępowania sądowego właściwe poprowadzenie sprawy sądowej bez fachowej pomocy prawnej jest bardzo trudne.

Blog ten ma pomóc w zrozumieniu reguł rządzących postępowaniem sądowym w sprawach spadkowych.

Znajdziesz tutaj szereg pomocnych informacji oraz odpowiedzi na pytania nasuwające się podczas prowadzenia sprawy spadkowej.

Blog ten pozwoli zrozumieć Ci np. komu i kiedy należy się zachowek, w jaki sposób można dokonać działu spadku, czy można uwolnić się od odpowiedzialności za długi spadkowe, kto dziedziczy gospodarstwo rolne, a także ile kosztuje sprawa spadkowa.

Zapraszam zatem do czytania!

Myślę, że każdy mający do rozwiązania jakich problem z zakresu prawa spadkowego znajdzie tu ciekawe i pomocne dla siebie informacje.

W razie pytań czy wątpliwości po prostu napisz do mnie bezpośrednio:

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka adwokat Anna Błach w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.